تبلیغات
کلبه دوستی - توقیف شناور خارجی به دلیل استفاده از نام جعلی خلیج عربی

توقیف شناور خارجی به دلیل استفاده از نام جعلی خلیج عربی

شنبه 29 آبان 1395 11:31 ب.ظ

 

توقیف شناور خارجی به دلیل استفاده از نام جعلی خلیج عربی

  • توقیف شناور خارجی به دلیل استفاده از نام جعلی خلیج عربی

    معاون بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: لنج تجاری چوبی با نام آل‌عمران (AL-Imran) ثبت کشور کوموروس به دلیل استفاده از نام جعلی خلیج عربی در چابهار توقیف شد. 

    به گزارش مهر؛ و به نقل از روابط عمومی اداره‌کل بنادر و دریانوردی چابهار، سید حسن ابراهیمی گفت: طی بازرسی که از لنج تجاری « عمران» ثبت کشور کوموروس به عمل آمد مشخص شد که در گواهینامه آن منطقه تردد به نام جعلی خلیج عربی درج شده است بر همین اساس شناور مذکور توقیف و طی هماهنگی های به عمل آمده با نماینده مرجع دریایی کوموروس در امارات متحده عربی، منطقه تردد شناور در گواهینامه از نام جعلی خلیج عربی به نام خلیج فارس تغییر کرد و مالک شناور نیز عذرخواهی کرد. 

    ابراهیمی افزود: وظایف حاکمیتی مرکز کنترل و بازرسی کشتی‌ها بررسی وضعیت فنی و ایمنی کشتی‌ها و اطمینان از استاندارد و ایمن بودن آنها است. 

    معاون بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان گفت: بر اساس این فرآیند یک کشور می‌تواند نسبت به چگونگی اجرا و پیاده‌ کردن کنوانسیون‌ها، قوانین و دستورالعمل‌های بین‌المللی و ملی مرتبط با ایمنی دریانوردی کشتی‌های تحت پرچم و خارجی در آب های حاکمیتی نظارت داشته باشد و در صورت عدم رعایت قوانین اقدامات بازدارنده را به اجرا درآورند. 


برچسب ها: توقیف ، شناور ، خارجی ، به ، دلیل ، استفاده ، از ،